Minimaal 166 nieuwe woningen erbij in De Nieuwe Kom
Het college heeft de eerste stappen gezet voor de verkoop van drie kavels in het Middengebied van De Nieuw Kom in Nieuw-Vennep door een kavelpaspoort vast te stellen. Dit kavelpaspoort geeft aan dat er minimaal 166 woningen, parkeerruimte op maaiveld en een parkeerdek komen. Ook is er voorzien in 300 m2 horeca in de plinten van de nieuw te bouwen appartementsgebouwen.
Wethouder Marjolein Steffens-van de Water: "dit is een belangrijke stap in de ontwikkeling van dit gebied. Al meer dan 20 jaar wordt er over gesproken, maar nu pakken wij door. Het wordt een levendig, leefbaar en aantrekkelijk gebied om te wonen en te verblijven. Dit is de laatste schakel voor De Nieuwe Kom."
Sociale woningen
Ontwikkelaars kunnen nu hun plannen maken waarin plaats moet zijn voor 54 extra sociale woningen, bovenop de 30 procent eis die geldt voor het Middengebied. Daarin wordt voorzien in de grote vraag voor deze woningen.
Parkeren
Parkeren is een complexe opgave. Elke ontwikkelaar is verplicht om te voldoen aan de parkeernorm die hoort bij de functies die worden gerealiseerd. Daarnaast moeten in het Middengebied nog circa 112 openbare parkeerplaatsen worden gecompenseerd. In de gekozen variant gaan we uit van parkeren op maaiveld met daarboven een parkeerdek, parkeren op eigen terrein en het benutten van de overcapaciteit in de bestaande parkeergarage. Daarvoor moeten dan wel afspraken gemaakt worden met de eigenaar van deze parkeergarage.
Realisme
In de scenario's die zijn onderzocht kwam naar voren dat er ruimte is voor maximaal 230 woningen. Toch heeft het college besloten voor de minimale variant te gaan. Steffens-van de Water: "dit is het meest haalbare en wenselijke scenario. In de maximale variant was een parkeergarage nodig van vier lagen die het centrum-dorpse karakter geweld aan zou doen. Daarbij kan dit kleinschaliger plan sneller worden gerealiseerd omdat dit plan beter rendabel te maken is voor de ontwikkelaar."
De Nieuwe Kom
Het Middengebied is de laatste schakel in de ontwikkeling van De Nieuwe Kom, naast de al opgeleverde gebouwen is de verkoop gestart van het Marktgebouw en zijn de vergunningen verleend voor Mercator. Voor beide projecten lopen er nog bezwaren waardoor de definitieve gunning nog niet heeft plaatsgevonden.
Nieuwsgierig naar de plannen?
Bent u benieuwd naar de plannen voor De Nieuwe Kom in Nieuw-Vennep? Kom dan op zaterdag 5 juli van 11.00 tot 15.00 uur naar de informatiemarkt op het Harmonieplein. U krijgt hier onder andere informatie over de verschillende projecten van De Nieuwe Kom, zoals Het Marktgebouw, Mercator en het Middengebied. Medewerkers en ontwikkelaars zijn aanwezig om uw vragen te beantwoorden en de laatste schetsen te laten zien. De markt is buiten, maar bij slecht weer verplaatst deze naar het Ontmoetingscentrum.