De Rijksoverheid geeft opnieuw geld voor de nieuwe OV-verbinding tussen Amsterdam en Haarlemmermeer (OVAH).

Extra geld voor betere OV-verbinding tussen Amsterdam en Haarlemmermeer

25 september 2025
Hoofddorp-Zuid, Nieuws

De Rijksoverheid geeft opnieuw geld voor de nieuwe OV-verbinding tussen Amsterdam en Haarlemmermeer (OVAH). Dit staat in de plannen die op Prinsjesdag zijn gepresenteerd. In 2023 werd een deel van het geld nog geschrapt. Met de nieuwe begroting komt dat geld terug. Dit jaar komt er 200 miljoen euro bij. Vanaf 2039 komt er elk jaar 200 miljoen euro extra. Hierdoor is de nieuwe verbinding tussen Amsterdam, Schiphol en Hoofddorp weer een stap dichterbij. Toch is er nog steeds niet genoeg geld om alles te betalen.

Marja Ruigrok, wethouder Verkeer en Vervoer en vicevoorzitter van de Vervoerregio Amsterdam, zegt: “Dit is heel goed nieuws. Het kabinet laat zien dat deze verbinding belangrijk is. Niet alleen voor de inwoners van Haarlemmermeer en Amsterdam, maar ook voor de rest van Nederland. Deze investering geeft vertrouwen en motiveert om samen met het Rijk en onze partners door te pakken.”

De verlenging van de OV-verbinding is belangrijk voor de bereikbaarheid van de hele regio Amsterdam en het land. Het maakt het makkelijker om naar nieuwe woon- en werkgebieden te reizen. Ook worden de drukke stations Schiphol Airport en Amsterdam Zuid minder vol.

De nieuwe verbinding naar Schiphol en Hoofddorp zorgt ook voor meer ruimte in de drukke Schipholtunnel. Daardoor kunnen er meer treinen rijden naar andere delen van Nederland en kunnen er meer treinen ingezet worden naar internationale bestemmingen om korte afstandsvluchten te vervangen. Bovendien wordt het makkelijker om nieuwe huizen te bouwen in de omgeving van de luchthaven.