Werkzaamheden Cruquius: Spieringweg
Wat gebeurde er tijdens de informatiebijeenkomst?
Op 2 oktober 2025 was er een informatiebijeenkomst in dorpshuis d'Oude Waterwolf. We vertelden daar welke plannen er zijn voor de Spieringweg. Ook lieten we een tekening zien van hoe de weg eruit gaat zien. Bezoekers konden vragen stellen. Medewerkers van de gemeente gaven daarbij extra uitleg.
Wat als ik niet bij de bijeenkomst was?
De tekening van de nieuwe Spieringweg komt binnenkort op deze pagina te staan.
Waarom vinden de werkzaamheden plaats?
We willen de veiligheid op de Spieringweg verbeteren. Vooral voor fietsers en voetgangers. Een paar jaar geleden hebben we al een deel van het fietspad veranderd. Dit is nu een vrijliggend fietspad.
Bij het kruispunt met de N201 leggen we een extra voorsorteerstrook aan. Een deel van de weg wordt hiervoor verbreed. Zo slaat het verkeer makkelijker rechtsaf en stroomt het verkeer vanuit Wickevoort beter door. Vanaf de Laan van Wickevoort richting Vijfhuizen verbreden we de fietsstroken en plaatsen we extra verkeersplateaus.
Wanneer starten de werkzaamheden?
De werkzaamheden beginnen nadat het werk aan de Cruquiusbrug klaar is. Dit is naar verwachting vanaf april 2026.
Ongeveer 14 dagen voor de start ontvangen bewoners een brief met informatie over de werkzaamheden, de planning en de bereikbaarheid.
Waar kan ik terecht met vragen?
Bel voor vragen met Ronald Smith via telefoonnummer 0900 1852. Of stuur een e-mail naar info@haarlemmermeer.nl en zet 'Spieringweg' in het onderwerp.