Subsidie voor cultuureducatie in het onderwijs

Wilt u uw leerlingen kennis laten maken met kunst, cultuur en erfgoed? Scholen in het primair onderwijs, voortgezet speciaal onderwijs en voortgezet onderwijs kunnen daarvoor subsidie aanvragen.

Waar is de subsidie voor?

  • Voor activiteiten die deel uitmaken van het cultuurjaarprogramma voor het schooljaar waarvoor u de subsidie aanvraagt.
  • Reiskosten die nodig zijn om de activiteiten in het cultuurjaarprogramma uit te voeren.

Wie kan de subsidie aanvragen?

Deze scholen kunnen subsidie aanvragen:

  • School voor primair onderwijs.
  • School voor speciaal onderwijs.
  • School voor voortgezet onderwijs.
  • School voor speciaal voortgezet onderwijs.
  • School voor praktijkonderwijs.

Voorwaarden

Om subsidie te kunnen krijgen, moete de school voldoen aan de volgende eisen:

  • De school is erkend door de Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
  • De school staat in de gemeente Haarlemmermeer.
  • De school heeft een cultuurcoördinator.
  • De school heeft een actueel meerjarig Cultuurbeleidsplan.
  • De school heeft een cultureel jaarprogramma dat met een KCOS-projectleider is afgestemd.
  • Voor scholen tot en met 200 leerlingen: Het cultuurjaarprogramma bevat activiteiten van minimaal 2 verschillende aanbieders uit het aanbod van kunst&cultuuropschool(externe link). Deze aanbieders mogen ook samenwerken.
  • Voor scholen met meer dan 200 leerlingen: Het cultuurjaarprogramma bevat activiteiten van minimaal 3 verschillende aanbieders uit het aanbod van kunst&cultuuropschool(externe link). Deze aanbieders mogen ook samenwerken.
  • U laat de activiteiten uitvoeren door of met professionele aanbieders.
  • Er is een eigen bijdrage van de aanvrager voor uitvoering van het cultuurjaarprogramma.
    • € 10 per leerling in het primair onderwijs.
    • € 6 per leerling in het voortgezet onderwijs.
  • U voert de activiteiten uit vóór het einde van het schooljaar waarvoor de subsidie krijgt.
  • Uw school doet mee aan 2 door het KCOS georganiseerde bijeenkomsten. Dit doet u in het jaar waarvoor u de subsidie aanvraagt.
  • U evalueert het cultuurprogramma van uw school volgens de evaluatiemethode van KCOS. Dit doet u binnen 4 maanden na het einde van het schooljaar waarvoor u de subsidie kreeg.

Wanneer vraag ik de subsidie aan?

U kunt de subsidie aanvragen tussen 1 februari en 31 maart. Dit doet u in het jaar voor het schooljaar dat u de subsidie wilt gebruiken.

Nodig bij de aanvraag

Een overzicht van het aantal leerlingen per school. Het gaat om het aantal leerlingen op 1 februari in het jaar dat u de subsidie aanvraagt.

Wat als ik de subsidie te laat aanvraag?

Te laat aanvragen kan gevolgen hebben, zoals:

  • Een latere beslissing.
  • Een latere betaling.
  • Het niet in behandeling nemen van uw aanvraag.

Stuur uw aanvraag daarom altijd op tijd in. Denkt u dat u niet op tijd kunt aanvragen? Laat dat dan vóór het aflopen van de termijn aan ons weten.

Meer informatie

Bekijk de volledige subsidieregeling op overheid.nl(externe link). Daar vindt u meer informatie. Zoals de hoogte van de subsidie.

Als u vragen heeft, kunt u bellen of mailen met Team subsidies. Het telefoonnummer is 0900 1852 en het e-mailadres is subsidies@haarlemmermeer.nl. Noem altijd uw zaaknummer en de naam van de subsidie, zodat we u snel kunnen helpen.