Terugblik meedenkbijeenkomst Eiland Energie
Op maandagavond 12 januari kwamen bewoners, medewerkers van de gemeente en een vertegenwoordiger van Tegenstroom opnieuw samen voor een meedenkbijeenkomst van Eiland Energie. Tijdens deze avond stond centraal: hoe maken we informatie over het verbeteren van woningen begrijpelijker, hoe helpen we bewoners met praktische stappen en hoe zorgen we dat technische en financiële informatie overzichtelijk blijft?
De bijeenkomst begon met een terugkoppeling op de aangepaste communicatieteksten. Deze zijn herschreven op basis van eerdere feedback van de meedenkgroep. Een voorbeeld is dat voortaan wordt gesproken over ‘de eilanden’ in plaats van ‘Floriande-West’.
Kluslijst
Daarna werd de concept-kluslijst gepresenteerd: een praktische checklist met duurzame maatregelen die bewoners zelf kunnen uitvoeren. Uit analyse van eerder uitgevoerde woningscans bleek dat veel maatregelen voor verschillende woningtypes overeenkomen. Daarom is gekozen voor één algemene lijst, in plaats van een aparte lijst per woningtype.
De groep was positief over de toon en de duidelijkheid van de lijst. Wel werden een aantal verbeteringen voorgesteld, zoals extra aandacht voor ventilatie, het schoonmaken van ventilatieroosters en uitleg over verschillende soorten afzuigkappen.
Woningscans
Een medewerker van de gemeente presenteerde de vernieuwde financiële weergave in de woningscan-rapporten. In plaats van grote tabellen wordt nu gewerkt met grafieken en duidelijke vergelijkingen. De groep was enthousiast, maar gaf ook advies mee. Namelijk om bedragen af te ronden en duidelijk te vermelden welke energieprijzen als uitgangspunt zijn gebruikt. Ook moet per woningtype duidelijker worden aangegeven of er sprake is van vloerverwarming of dat radiatoren moeten worden aangepast.
Geluidstool voor warmtepompen
Tijdens de bijeenkomst demonstreerde een medewerker van de gemeente ook een nieuwe geluidstool. Met deze tool kan worden bekeken of een warmtepomp op een bepaalde plek voldoet aan de geluidsnormen. De tool laat zien waar plaatsing wel of niet mogelijk is en houdt rekening met erfgrenzen, muren en schuttingen. De groep stelde voor om standaardlocaties vast te leggen waar warmtepompen bij voorkeur geplaatst worden. Dit kan bewoners veel onzekerheid en papierwerk schelen.
Volgende bijeenkomst
De volgende bijeenkomst van Eiland Energie is op maandag 16 februari om 18:00 uur, met een gezamenlijke Indische maaltijd. Wil je meedenken of aansluiten? Neem contact op via energie@haarlemmermeer.nl.

