Meedenkgroep Floriande opnieuw van start: samen werken aan verduurzaming in de wijk
Op maandagavond 14 juli kwamen bewoners van Floriande-West, medewerkers van de gemeente en een vertegenwoordiger van Tegenstroom bijeen om samen na te denken over de toekomst van hun wijk: hoe maken we Floriande-West stap voor stap aardgasvrij?
Het idee van een meedenkgroep in Floriande is niet nieuw. Vorig jaar kwam een groep betrokken bewoners al bijeen om actief mee te denken over de warmtetransitie in hun wijk. Die eerste opzet leverde waardevolle inzichten op. Met die lessen en een vernieuwde aanpak wil de gemeente nu samen met bewoners nieuwe stappen zetten. Floriande, met veel goed geïsoleerde woningen, biedt daarbij kansen om klein, haalbaar en effectief te beginnen.
Wat hebben we geleerd?
Tijdens de avond deelde de gemeente de belangrijkste lessen uit eerdere ervaringen. Daaruit bleek dat een duidelijke structuur, heldere rolverdeling en realistische verwachtingen essentieel zijn bij het vervolg van een meedenkgroep in de wijk.
Wat willen we bereiken?
De gemeente wil samen met bewoners uit Floriande een meedenkgroep opzetten die werkt aan een plan waarmee bewoners inzicht krijgen in hun eigen verduurzamingsmogelijkheden. Hierin worden voorbeeldwoningen, praktische stappenplannen, keuzehulpen en duidelijkheid over kosten en opbrengsten meegenomen. Zo krijgen bewoners beter zicht op wat mogelijk is in hun eigen huis, en kunnen ze keuzes maken die passen bij hun situatie.
Wat gaan we nu doen?
De aanwezige bewoners stelden voor om een enquête uit te zetten onder inwoners van de verschillende eilanden in Floriande. Wat hebben mensen al gedaan aan verduurzaming? Wat willen ze nog doen? En welke partijen hebben hen goed geholpen?
Daarnaast werd het idee geopperd om bestaande WhatsAppgroepen in de wijk te benutten om bewoners actief te betrekken bij de meedenkgroep en vervolgstappen.
Samen verder
De gemeente heeft aan de aanwezige inwoners gevraagd samen verder te werken aan een plan voor de wijk. De volgende bijeenkomst wordt na de vakantie in september georganiseerd. Wil jij ook meedenken of aansluiten bij de meedenkgroep? Neem contact op via energie@haarlemmermeer.nl.