Sfeerimpressie Westerdreefplantsoen

Westerdreefplantsoen: we maken het ontwerp af

12 oktober 2026
Nieuw-Vennep

Tussen de wijk Welgelegen en het Pionier-Bolsterrein komt een vernieuwd plantsoen: het Westerdreefplantsoen. Het project Pionier-Bolsterrein maakt nu het voorlopig ontwerp (VO) af van de bovengrondse inrichting. Het project Wijkvernieuwing Welgelegen heeft de buffervijvers en stuw al in een definitief ontwerp (DO) uitgewerkt. Op dit moment wordt het DO in contractstukken gezet zodat een aannemer dit kan gaan uitvoeren.

Ligging

Het plantsoen is de groenzone langs de Westerdreef, tussen de Noorderdreef en de Venneperweg in Nieuw-Vennep. De groenzone wordt doorsneden door de Raiffeisenstraat en de Hugo de Vriesstraat. De herinrichting hoort zowel bij de wijkvernieuwing in Welgelegen als bij het project Pionier-Bolsterrein.

Inrichting

Het wordt een rustige, groene plek om te wandelen, te sporten, te ontspannen en elkaar te ontmoeten. Bewoners, jongeren en ondernemers dachten mee. Hun ideeën hebben we waar mogelijk verwerkt in het voorlopig ontwerp van project Pionier-Bolsterrein.

In dit voorlopig ontwerp staat ook dat het autoverkeer niet meer via de Raiffeisenstraat en de Hugo de Vriesstraat naar de Westerdreef kan rijden. Fietsers en voetgangers kunnen de de doorstreek nog wel gebruiken. 

In het definitief ontwerp van project Wijkvernieuwing Welgelegen is de aanleg van twee grote buffervijvers opgenomen. Deze buffervijvers zorgen voor tijdelijke opslag van regen bij extreme weer in beide gebieden. Daarmee voorkomen we dat het water overlast in de straten veroorzaakt. We kunnen het water zoveel mogelijk in het gebied houden. Daardoor is het niet nodig om het water direct af te voeren. Hiermee ontlasten we het Hoogheemraadschap van Rijnland.

Stand van zaken voorlopig ontwerp Pionier-Bolsterrein

Project Pionier-Bolsterrein werkt nu aan de laatste punten van het voorlopig ontwerp. Dit duurt langer dan we hoopten. Het ontwerp wordt zorgvuldig getoetst. Op sommige punten zijn aanpassingen nodig. Die aanpassingen moeten we vervolgens opnieuw beoordelen. Zodra het ontwerp klaar is, delen we het op de website en in de nieuwsbrief.

 Sfeerimpressie van het Westerdreefplantsoen

Sfeerimpressie van het Westerdreefplantsoen. Het definitief ontwerp kan hiervan afwijken.

Verhuisbomen 

Een aantal bomen in het gebied krijgt een nieuwe plek. We kappen ook een aantal bomen om ruimte te maken voor de buffervijvers en de nieuwe bovengrondse indeling. De kapvergunning is al aangevraagd en verleend.

Op de pagina over de verhuisbomen vindt u een kaart met de verhuislocaties. In toekomstige nieuwsbrieven houden we u op de hoogte van wanneer de verplaatsing van de bomen plaatsvindt. 

Meer informatie

Meer weten over het plantsoen en het voorlopig ontwerp? Kijk dan op de projectpagina van Pionier-Bolsterrein.