Gedenkkei voor oorlogsslachtoffers in Haarlemmermeer

Op deze pagina vindt u de lijst met namen van mensen voor wie een gedenkkei wordt neergelegd.

De lijst is gesloten. U kunt niet meer reageren.

 

Op de gedenkkei komen de volgende gegevens te staan:

  •  de naam van het slachtoffer;
  •  de geboortedatum;
  •  datum van overlijden.

Wilt u deze gegevens controleren? Kloppen de gegevens niet, dan kunt u aanpassingen mailen naar: 75jaar@haarlemmermeer.nl.
De gemeente past de gegevens aan zodat de juiste naam, geboortedatum en datum van overlijden op de gedenkkei komt te staan.

Het kan zijn dat u een naam op de lijst mist. Is dat het geval, dan kunt u dat ook doorgeven. Aan de hand van aan een aantal criteria wordt getoetst of iemand alsnog in aanmerking komt. Wilt u dat de gedenkkei op een andere plaats wordt neergelegd dan op de lijst staat? Dan mag u dat ook laten weten via: 75jaar@haarlemmermeer.nl  

Onthulling gedenkkeien

In oktober worden de gedenkkeien op de verschillende locaties in Haarlemmermeer officieel onthuld. In verband met de corona richtlijnen is het nodig om een schatting te kunnen maken van het aantal belangstellenden bij deze onthullingen. Wilt u bij een onthulling aanwezig zijn? Dan kunt u uw belangstelling plus de naam voor welk slachtoffer u komt, mailen naar: 75jaar@haarlemmermeer.nl. De gemeente Haarlemmermeer neemt daarna contact met u op. De datum van de onthulling wordt in september bekend gemaakt.

Achternaam Voornaam Geboren op Geboren te Overleden op Overleden te Plaats gedenkmonument  
Abraham Carel 1-8-1909 Hillegom 15-2-1943 Schiphol Burgemeester van Stamplein  
Abram Nico Arnold 17-4-1925 Haarlem 9-4-1943 Sobibor Burgemeester Amersfoordtlaan  
Abram-Glazer Kaatje 25-4-1891 Amsterdam 9-4-1943 Sobibor Burgemeester Amersfoordtlaan  
Adelaar Willem 5-8-1923 Utrecht 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Akker Isidor 23-6-1893 Amsterdam 16-4-1943 Sobibor Halfweg  
Akker-Kalker Marie 1-2-1891 Amsterdam 16-4-1943 Sobibor Halfweg  
Arens Johannes 30-3-1923 Leiden 16-4-1945 Zwanenburg Dennenlaan  
Baruch Alfred Alexander 17-4-1916 Amsterdam 23-7-1943 Sobibor Zuiderdreef  
Baumann Jacobus Petrus 26-10-1898 Den Burg 3-1-1945 Neuengamme Halfweg  
               
Bergman Pieter 3-7-1920 Anna Paulowna 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Boekhorst Franciscus Gerardus 14-6-1895 Utrecht 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Bogaard Antheunis 12-7-1914 Haarlemmermeer 28-10-1944 Oranienburg, Sachsenhausen Zuiderdreef  
Bontje Adrianus Anthonius 30-6-1923 Haarlemmermeer 23-8-1943 Weener, Landkreis Leer Burgemeester van Stamplein  
Boogaard Pieter 22-2-1896 Haarlemmermeer 25-9-1944 Nieuw-Vennep Zuiderdreef  
Boogaard Johannis 10-9-1865 Dirksland 13-2-1945 Oranienburg, Sachsenhausen Zuiderdreef  
Bootsman Roelof 29-1-1908 Haarlemmermeer 5-4-1945 kdo. Langenstein-Zwieberge, Buchenwald Burgemeester van Stamplein  
Bronkhorst Joseph 1-11-1911 Amsterdam 28-2-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Bronkhorst-Trompetter Judith 23-4-1913 Amsterdam 11-12-1942 Auschwitz Zuiderdreef  
Wesselius Luitske Bruin 24-3-1906 Hoofddorp 23-2-1945 Hoofddorp Burgemeester van Stamplein  
Camfferman Willem 3-5-1918 Haarlemmermeer 22-8-1944 Toulon Burgemeester van Stamplein  
Cohen - du Mosch Maria Henderina 31-10-1878 Amsterdam 28-1-1944 Auschwitz Dennenlaan  
Cramer Theodorus 2-5-1918 Amsterdam 15-2-1943 Schiphol Burgemeester van Stamplein  
Dasberg Joël 31-3-1892 Harderwijk 28-5-1943 Sobibor Halfweg  
Dasberg Henriette 3-9-1916 Harderwijk 28-5-1943 Auschwitz Halfweg  
Dasberg David 31-5-1922 Amsterdam 20-1-1945 Auschwitz Halfweg  
Dasberg-Dasberg Jette 24-9-1892 Hoorn 28-5-1943 Sobibor Halfweg  
Deen Harrold 11-2-1923 Hilversum 16-7-1943 Sobibor Burgemeester van Stamplein  
Deen Rebecca Louise 27-7-1926 Loosdrecht 16-7-1943 Sobibor Burgemeester van Stamplein  
Dekker-Kempe Adriana 30-3-1895 Nieuwer-Amstel 27-2-1945 kamp Uckermark, Ravensbrück Verremeer/Boeierstraat  
Dijkers Wilhelmus Catharinus 23-1-1923 Haarlemmermeer 1-4-1944 Hannover Stadtkreis Burgemeester van Stamplein  
Drenth Henri Pieter 20-10-1917 Haarlemmermeer 24-6-1943 Leusden Burgemeester van Stamplein  
Eeuwen, van Abraham 3-11-1898 Haarlemmermeer 8-2-1942 Leusden Burgemeester van Stamplein  
Emmer Jan 6-4-1917 Wormer 7-9-1944 Mauthausen Burgemeester van Stamplein  
Fange, van der Huibert Johan 23-3-1921 Haarlemmermeer 17-4-1945 Barneveld Burgemeester van Stamplein  
Freije-van der Laan Jetta Israël 14-6-1877 Assen 6-3-1944 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Frenk Sonja 15-8-1920 Amsterdam 13-11-1942 Sobibor Verremeer/Boeierstraat  
Frenk Simon 11-9-1891 Amsterdam 22-1-1943 Vught Verremeer/Boeierstraat  
Frenk-Praag Sigaar, van Helena 30-9-1894 Amsterdam 30-11-1942 Auschwitz Verremeer/Boeierstraat  
Gehrels Cornelis Adolf 20-6-1906 Haarlemmermeer 23-3-1945 Mittelbau-Dora Halfweg  
Gelderen, van Estella 24-11-1879 Leiden 19-11-1943 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Goosen Dirk 8-4-1900 Borgerhout 9-12-1942 Hoofddorp Burgemeester van Stamplein  
Goudeket Elisabeth 9-5-1920 Amsterdam 16-7-1943 Sobibor Burgemeester van Stamplein  
Graaf, de Adriaan Cornelis 28-4-1902 Haarlemmermeer 17-4-1945 Benningbroek Burgemeester van Stamplein  
Groenenberg Willem Arie 21-3-1899 Haarlemmermeer 3-8-1943 Gorinchem Burgemeester van Stamplein  
Haan - de Vries, de Mietje 26-12-1892 Amsterdam 9-7-1943 Sobibor Halfweg  
Haan, de Simon 27-7-1876 Amsterdam 9-7-1943 Sobibor Halfweg  
Haan, de Max 23-7-1927 Amsterdam 9-7-1943 Sobibor Halfweg  
Haas-Wijn Marianne 30-3-1877 Amsterdam 19-11-1943 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Haspels Abraham 26-10-1893 Haarlemmermeer 19-11-1942 Amersfoort/ Soesterberg vliegveld Burgemeester van Stamplein  
Hasselt- Rodrigues, van Hesselina 1-9-1887 Amsterdam 7-12-1942 Auschwitz Zuiderdreef  
Hasselt, van Meijer 4-2-1887 Groningen 15-12-1942 Auschwitz Burgemeester Amersfoordtlaan  
Hes David Nathan 1-1-1883 Oss 16-7-1943 Sobibor Burgemeester van Stamplein  
Hes - Philips Johanna Elise 22-8-1892 Arnhem 16-7-1943 Sobibor Burgemeester van Stamplein  
Israëls Jacques 12-8-1914 Hilversum 28-1-1943 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Horst, van der Nicolaas 14-8-1913 Amsterdam 15-2-1943 Schiphol Burgemeester van Stamplein  
Horstede Harm 22-8-1923 Avereest 7-11-1944 Kdo Husum-Schwesing Abbenes  
Huurman Jan Johannes 7-2-1909 Haarlemmermeer 29-1-1943 Vught Burgemeester van Stamplein  
Israëls Jacques 12-8-1914 Hilversum 28-1-1943 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Jochems Maurits 12-10-1875 Antwerpen 9-4-1943 Sobibor Burgemeester Amersfoordtlaan  
Jochems-Asbacher Elisabeth Gabrielle 28-2-1885 Amsterdam 28-5-1943 Sobibor Burgemeester Amersfoordtlaan  
Jonkman Cornelis 15-11-1918 Haarlemmermeer 29-3-1945 Bermutshain, Landskreis Lauterbach Burgemeester van Stamplein  
Keizer Anna 30-3-1898 Hasselt 9-7-1943 Sobibor Burgemeester van Stamplein  
Keizer-Lehman Betje 4-3-1864 Avereest 9-7-1943 Sobibor Burgemeester van Stamplein  
Kemp Hendrikus 7-6-1910 Haarlemmermeer 5-4-1945 Zeist Burgemeester van Stamplein  
Konijn Mijer 28-6-1905 Londen 15-2-1943 Schiphol Burgemeester van Stamplein  
Klaveren, van Nicolaas 7-2-1909 Nieuwer-Amstel 10-3-1945 Neuengamme Burgemeester van Stamplein  
Klein Fred 1-5-1933 Amsterdam 11-6-1943 Sobibor Dennenlaan  
Klein Jakob 9-12-1901 Wenen 9-7-1943 Sobibor Dennenlaan  
Klein Ina 27-1-1935 Haarlemmermeer  11-7-1943 Sobibor Dennenlaan  
Klein-Weiss Martha 20-8-1906 Wenen 11-6-1943 Sobibor Dennenlaan  
Klerk Barend 3-10-1920 Amsterdam 18-3-1945 Bergen-Belsen Halfweg  
Koning de Petrus Adrianus 19-1-1913 Leur 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Kool Jan 2-4-1900 Haarlemmermeer 8-10-1944 Kampen Burgemeester van Stamplein  
Kops Henriette 14-4-1922 Amsterdam 11-2-1944 Auschwitz Zuiderdreef  
Kops Abraham 3-3-1926 Amsterdam 31-3-1944 Auschwitz Zuiderdreef  
Kortekaas Gerardus Franciscus 19-6-1918 Haarlemmerliede / Spaarnwoude 5-4-1945 Anröchte, Landkreis Lippstadt Halfweg  
Kuijk, van Daniel 19-8-1913 Haarlemmermeer 20-1-1945 Hannover Stadtkreis Burgemeester van Stamplein  
Kwast, van der Petrus Johannes Cornelis 11-12-1922 Haarlemmermeer 28-12-1944 Neuengamme Burgemeester van Stamplein  
Lakmaker Anna 20-7-1930 Amsterdam 30-4-1943 Sobibor Dennenlaan  
Lakmaker Samuel 31-7-1922 Amsterdam 4-7-1943 Sobibor Dennenlaan  
Lakmaker Isaac 11-7-1898 Amsterdam 30-4-1943 Sobibor Dennenlaan  
Lakmaker-Akker Yvonne 22-8-1924 Amsterdam 4-6-1943 Sobibor Halfweg  
Lakmaker-Nikkelsberg Rosette 16-6-1897 Amsterdam 30-4-1943 Sobibor Dennenlaan  
Lamboo Jacobus 14-6-1925 Utrecht 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Lamboo Johannes 27-10-1889 Hoofddorp 20-1-1945 Oranienburg, Sachsenhausen Burgemeester van Stamplein  
Leenderts Henri Aloijsius Johannes 11-1-1890 Amsterdam 14-1-1945 Zwanenburg Dennenlaan  
Leeuw- Walvisch, de Sientje 30-7-1908 Amsterdam 28-1-1944 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Leeuw, de Elisabeth 9-1-1931 Amsterdam 28-1-1944 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Leeuwen, van- de Rood Keetje 25-3-1903 Amsterdam 1-1-1942 Auschwitz Halfweg  
Lijffijt Marinus Adrianus 17-1-1925 Utrecht 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Loddema Hendrik Willem 21-8-1913 Haarlemmermeer 5-4-1945 Zeist Burgemeester van Stamplein  
Luza Bernard 10-12-1903 Onbekend 15-2-1943 Schiphol Burgemeester van Stamplein  
Man, de Maarten 12-11-1907 Haarlemmermeer 30-8-1944 Vught Burgemeester van Stamplein  
Mans Jan 29-10-1901 Haarlemmermeer 29-4-1945 Neuengamme Burgemeester van Stamplein  
Mogendorff Salomon Israel 10-7-1904 Arnhem 13-12-1942 Auschwitz Zuiderdreef  
Mogendorff Sara Antoinette 25-3-1929 Borne 26-2-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Mogendorff Bernhard 4-6-1932 Arnhem 26-2-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Mogendorff Jozef 10-3-1878 Almelo 16-6-1944 Bergen-Belsen Zuiderdreef  
Mogendorff Michael 30-7-1901 Arnhem 28-2-1945 Midden-Europa Zuiderdreef  
Mogendorff-Meijer Grietje 21-7-1906 Groningen 26-2-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Nagelmaker Johannes Cornelis 24-2-1917 Utrecht 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Oesterman Lea 28-8-1918 Amsterdam 30-4-1944 Auschwitz Burgemeester Amersfoordtlaan  
Ouwerkerk Pieter 22-5-1913 Haarlemmermeer 15-12-1944 Uitgeest Burgemeester van Stamplein  
Pach Klara 2-3-1923 Amsterdam 27-8-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Perels Henri 21-1-1909 Amsterdam 28-2-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Polak Salomon 1-11-1919 Den Haag 28-2-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Polak-Beerenborg Hester 26-11-1892 Zevenbergen 27-8-1943 Auschwitz Zuiderdreef  
Praag Sigaar, van Herman Jack 14-5-1931 Amsterdam 5-11-1942 Auschwitz Verremeer/Boeierstraat  
Praag Sigaar, van Nannette 17-5-1929 Amsterdam 5-11-1942 Auschwitz Verremeer/Boeierstraat  
Praag Sigaar, van Salomon 6-4-1898 Amsterdam 15-12-1942 Monowitz Verremeer/Boeierstraat  
Praag Sigaar-Barklo, van Sophie 23-6-1901 Amsterdam 5-11-1942 Auschwitz Verremeer/Boeierstraat  
Rondaan Lolle 3-1-1913 Menaldum 16-2-1944 Schiphol / Amsterdam Burgemeester van Stamplein  
Schie van Theodorus Cornelis 29-5-1925 Haarlemmermeer 29-11-1944 Husum-Schwesing Abbenes  
Schönhage Klaas 29-8-1921 Haarlemmermeer 5-10-1944 Saarbrücken, Saargebiet Burgemeester van Stamplein  
Schuil Gerrit 15-12-1918 Harlingen 16-2-1944 Schiphol/ Amsterdam Burgemeester van Stamplein  
Seventer, van Karel Benjamin 28-10-1923 Batavia in Nederlands-Indië 13-3-1945 Halfweg Dennenlaan  
Tak Abraham 14-4-1896 Amsterdam 14-5-1943 Sobibor Zuiderdreef  
Tanis Leendert 26-9-1917 Haarlemmermeer 11-11-1944 Neuengamme Burgemeester van Stamplein  
Teeuwen Johannes Leonardus 18-8-1913 Haarlemmermeer 12-2-1943 Vught Burgemeester van Stamplein  
Tienstra Johan Pieter 20-9-1906 Haarlemmermeer 8-12-1944 Neuengamme Burgemeester van Stamplein  
Türksma Izaäk 29-10-1913 Leeuwarden 25-11-1942 Kamp Amersfoort Dennenlaan  
Verkuijl Matthijs 18-6-1895 Haarlemmermeer 15-12-1944 Amsterdam Burgemeester Amersfoordtlaan  
Vischjager David 27-1-1893 Amsterdam 31-3-1944 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Vischjager-Sluijter Sientje 30-4-1893 Amsterdam 19-11-1943 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Visser Dirk 15-6-1897 Vlieland 15-12-1944 Halfweg Halfweg  
Walvisch Jakobus Joseph 10-3-1913 Königssteele 1-4-1944 Auschwitz Burgemeester van Stamplein  
Wessel Max 4-8-1916 Sloten 11-2-1944 Auschwitz Zuiderdreef  
Zanten, van Gerard Adrianus 17-10-1906 Ijsselstein 19-2-1945 Zwanenburg Monument Wilgenlaan  
Zijtveld, van Cornelis 17-3-1920 Haarlemmermeer 9-4-1944 Lublin-Majdanek Burgemeester van Stamplein