Ieder mens heeft recht op medische zorg. De vrijwillige artsen van Dokters van de Wereld komen in actie voor Oekraïense vluchtelingen daar waar de reguliere zorg nog niet is geregeld.
De kerken in Haarlemmermeer hebben zich verenigd in hun aanpak om de Oekraïense vluchtelingen te helpen. Ze zamelen geld in en ondersteunen de vluchtelingen actief met allerlei producten, van luiers tot andere noodzakelijkheden. En ze helpen mee om verschillende activiteiten te organiseren.
Onder de Oekraïense vluchtelingen die in Haarlemmermeer worden opgevangen zijn ook ruim 300 kinderen. Voor hen moet onderwijs en opvang geregeld worden. Daar komt heel veel bij kijken. Dat doet de gemeente niet alleen. Het bedrijf Azerion heeft een pand beschikbaar gesteld als tijdelijke locatie.
Niemand had ooit kunnen bedenken dat een van de laatste bezoekers van het raadhuis aan het Raadhuisplein een 85-jarige wetenschapster uit Oekraïne zou zijn, op de vlucht voor een vreselijke oorlog.
Als gevolg van de oorlog in Oekraïne moeten de gemeenten in Nederland in hoog tempo opvangplekken realiseren. Ook de gemeente Haarlemmermeer vangt Oekraïense vluchtelingen op.
In feite zetten Ozlem Stuger-Kavaz en haar collega’s van het Klantcontactcentrum (KCC) de poort open voor het nieuwe leven van vluchtelingen uit Oekraïne. Want door hen in te schrijven, krijgen zij de beschikking over een burgerservicenummer.
Bijna drie weken geleden viel Rusland Oekraïne binnen. Bijna 3 miljoen mensen, vooral vrouwen en kinderen, zijn daardoor op de vlucht. Velen van hen zijn naar de buurlanden zoals Polen of de Baltische staten gevlucht. Maar er komen mogelijk ook tienduizenden vrouwen en kinderen naar Nederland.
Als gevolg van het oorlogsgeweld in Oekraïne zijn inmiddels miljoenen Oekraïners op de vlucht geslagen. Veel van hen zullen in de regio rondom Oekraïne blijven, maar we verwachten dat vele vluchtelingen naar Nederland zullen komen.